Про нас

Коли на сцену виходять “Дзвони”, глядачі переконані, що лунатимуть гарні пісні, не має значення – старі чи нові. Вони про любов і розлуку, про Карпатський край і Україну, вони про те, що люблять і переживають люди. В цьому і перевага відомого в Україні гурту над іншими сценічними побратимами. Їхні пісні – гарні. А краса – це те, чим вирізняється мистецтво як явище, і те, чого бракує тепер усім видам мистецтва.

Розгадку репертуарної естетики шукаймо саме в тому місті, яке подарувало шанувальникам сучасної української пісні цей гурт з милозвучною назвою “Дзвони”. Місто це – Коломия, сама назва якого звучить, наче музика; місто, що стоїть на перетинку Гуцульщини й Покуття з їхніми прадавніми культурними традиціями; місто, що й досі дивує шанувальників мистецтва новими іменами й оригінальними творами. Саме в місті над Прутом знайшлися однодумці, і саме тут 1984 року задзвеніли перші акорди їхніх гітар та полилися пісні. Одна за другу краща.

“Дзвони” увірвалися в нашу естраду молодим весняним свіжим струменем, подібно до тих Великодних дзвонів, що посилюють відчуття великої святковості і пробудження природи. Лауреати і дипломанти різноманітних фестивалів від місцевого до загальнодержавного штибу, учасники першої “Червоної рути” 1989 року в Чернівцях, “Пісенного вернісажу” 1994, 1995, 1997 роки, лауреати національного радіоконкурсу “Пісня року” та телевізійного хіт-параду “Музична драбина”.За свою творчість музиканти отримують державні нагороди, відзнаки та звання. Про них приязно пишуть часописи, їхні шлягери замовляють, як теле- та радіопривітання, їхні альбоми не залежуються на полицях. Понад те – музичним ринком України гуляють різні неліцензовані касети “Дзвонів”, що є водночас і проявом шахрайства замаскованих видавців і проявом шаленої популярності артистів.

Коломийських музикантів єднає тривала творча дружба з такими відомими в українській музиці й поезії іменами як В.Крищенко, С.Галябарда, О.Злотник, А.Демиденко, М.Гаденко, О.Гавриш, М.Савчук та іншими. Водночас самі “дзвонарі” успішно використовують усі потуги своїх талантів: творять тексти й мелодії, блискуче аранжують їх. Так слухачі отримали чисто “дзвонівські” популярні пісні “Спогад про літо”, “Забуваю” на тексти І.Яковенка і низку пісень на музику В.Кузнєцова: “Не сумуй”, “Може це ти”, “Новорічний сон”, “Три музики”, “За тобою”, “Пан Маркіянчик” та ін. Музиканти вдумливо звертаються до українських народних пісень, надаючи їм нового шарму (маю на увазі вплетення мелодії з пісні “Цвіте терен, цвіте терен” у загальну канву пісні “Дві сопілки”), або шлюбують свої мелодії з текстами класиків української поезії (пісні “Білі квіти” на слова В.Сосюри, “Ой зриваю руту в гаю” та “Нема ріки” на слова Б.Лепкого). В основі музичного репертуару гурту “Дзвони” вгадується покутсько-гуцульська мелодика, яку досконало опанували музиканти. А таке рідко кому вдається в сучасній українській естраді, переповненій запозиченими хтозна звідки ритмами і акордами.

Концерти з самобутнім коломийським гуртом стають окрасою, подією і запам’ятовуються назавжди. Про це вам скажуть українці Канади, США, Європи, Росії і, звичайно, України, перед якими не раз виступали “Дзвони”.

І хоч минуло майже тридцять років, але репертуар “Дзвонів” практично не постарів. І досі їхні пісні, щиро перехоплені численними професійними та самодіяльними гуртами, лунають нашою землею. А такі твори, як “Смерека”, “Квітка-чарівниця”, “П’ю до дна”, “Три музики” стали справді народними.


 • Володимир Кузнєцов

  Вокал, гітара, композитор, аранжувальник

 • Тетяна Кузнєцова

  Синтезатори, вокал, аранжувальник

 • Ігор Яковенко

  Бас гітара, вокал

 • Павло Петренко

  Барабани, вокал